BABY MASÁŽE

 

Baby masáž je úžasným darem pro dítě i milující rodiče. Vždyť vedle klasické lékařské péče můžeme sobě i svým dětem dopřát lék mnohdy nejpotřebnější, který má jednu obrovskou výhodu – máme jej neustále při sobě – ve svých srdcích a ve svých dlaních. Tento lék se nazývá pohlazení, projevená láska.

Jedná se o sestavu velmi jemného a citlivého masírování dítěte. Základem takovéto masáže je dotek jako jedna z přirozených životních potřeb každého z nás.  Žádného mazlení pro dítě v počáteční době jeho života není dost. Dítěti dává pocit bezpečí, který mu zůstává po celý život. Naopak jeho nedostatek může  vést k poruchám  citového i fyzického vývoje dítěte.

Tato masáž napomáhá k navázání neverbální komunikace mezi dítětem a rodiči (pečující osobou) a je velice příjemným zážitkem pro masírovaného i pro toho, kdo masíruje.

Baby masáž stimuluje  a zlepšuje krevní oběh a ovlivňuje tak činnost všech orgánů a rozvoj všech tkání. Tato masážní technika působí na svalstvo, jeho uvolnění i zpevnění a koordinaci pohybů a zbavuje dítěte napětí,  podporuje peristaltiku střev, pomáhá bolavým bříškům při nadýmání, upravuje spánkový rytmus, ovlivňuje správné držení těla. Díky této jemné masáži s voňavými oleji bude Vaše děťátko odolnější vůči nemocem a nepříznivým vlivům dnešní doby. Zlepšuje stav astmatiků, alergiků i ekzematiků. Působí na svalový, oběhový a lymfatický systém i na jednotlivé tlakové body a meridiány, ovlivňuje rovnováhu životní energie, působí preventivně i léčebně.

Baby masáž je vhodná i pro děti s lehkou mozkovou dysfunkcí, děti s  dysfunkcemi jako je dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie,  pro hyperaktivní děti,  částečně i pro autisty či některé druhy Dawnova syndromu  - za předpokladu dlouhodobého působení a možnosti kombinace speciálních metod.

S masáží je možné začít u dětí každého věku, pomáhá jak novorozencům tak i dětem v době dospívání.

Rodiče si mohou vybrat, zda se chtějí  baby masáž  sami naučit a masírovat své miminko pravidelně sami nebo mu jen chtějí občas dopřát tuto formu doteku v Proměnce, což bývá méně obvyklé, nicméně je to možné. V prvním případě tak mohou čerpat balíček 2 návštěv (2x90 minut) za zvýhodněnou cenu 600 Kč.

 

                                                      

 

 

 

 

 
TOPlist