BAŇKOVÁNÍ VAKUOVÝMI BAŇKAMI

 

Terapie pomocí baňkování je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně.

Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci.

Vhodné i jako dlouhodobá terapie pro zlepšení kvality života vedením k úpravě životních stereotypů.

Ulevuje např. při bolestech pohybového aparátu, při nachlazení, chřipce, horečnatém onemocnění, astmatu, kašli, bolesti v zádech, bolesti břicha, svalů, kloubů, hlavy, zubů, při gynekologických potížích, u sexuálních poruch, únavě, nespavosti, zácpě, při kožních nebo žilních onemocněních a při onemocnění vnitřních orgánů a je podpůrnou metodou při odstraňování celulitidy.

Uvolňuje lymfatický systém, čímž pomáhá při detoxikaci a zvýšení obranyschopnosti organismu. Účinek baňky lze zesílit tím, že je přikládáme na speciální místa, jako jsou aktivní akupunkturní body.

Uvolňuje napětí kůže a svalů.

V případě zarudnutí či modrání pokožky (kola po baňkách) dochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém, tělo odvádí lymfatickými drenážemi  ven veškeré únavné a toxické látky, je tedy velmi důležité zvýšit pitný režim. Zamodralá kola se na kůži postupně ztrácí, doba je různá, od 3 do 10 dnů. 

Baňkování nelze aplikovat na tělo s výrazným ochlupením (baňky by nedržely), na jizvy v počátečním stádiu hojení, na křečové žíly a vystouplá znaménka. Baňkování není vhodné, pokud trpíte trombózami, gangrénami – hrozí toxémie, u aneurysma (výduť) v oblasti ošetřované končetiny, u akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce, u otoků způsobených srdeční nedostatečností, při nádorovém onemocnění.  

Krvavé baňkování neprovádím.  

Doba trvání 50-60 minut.

   

                                                 

 

 

 

 

 
TOPlist