MANUÁLNÍ TERAPIE a ANATOMICKÁ MASÁŽ

 

Manuální terapie je doplňkem ke cvičení SM sytému. Jejím hlavním cílem je uvolnit napětí ve svalech, které brání optimálnímu pohybu při cvičení a tím brání vzniku spirální stabilizace. Manuální terapie odstraňuje bolesti, pohybové bloky a deformované držení těla způsobené bolesti a takto se vyrovnáním postavy vytvoří základní předpoklad pro zahájení cvičení.  Manuální terapie a cvičení SM systému spolu vytváří harmonickou jednotu.

Techniky manuální terapie je samozřejmě možné  použít i u klientů, kteří cvičit nechtějí.

Při manuální terapii se na měkké tkáně používají cílené anatomické masáže, které uvolní napjatá vlákna ve svalech a facilitují oslabená svalová vlákna. Manuální protažení svalů masáží obnovuje původní délku svalu. Také se masáží zlepší výživa – prokrvení svalů.

Na páteř a klouby se používá manuální trakce (protažení) a mobilizace (zvýšení pohyblivosti), což vede ke snížení tlaku na struktury páteře (meziobratlové ploténky a klouby), na kloubní chrupavky, ke zvýšení pohyblivosti v kloubech …

Manuální terapie má rovněž pozitivní vliv na nervové struktury (úžinové syndromy, průběh nervu napjatým svalem, protažení nervu a tlak na nerv, který probíhá mezi svaly o různém napětí) a napomáhá k vyrovnanému osovému držení celého těla.

Samostatně trvá cca 20 minut, lze ji spojit se cvičením SM systému či olejovou masáží.

 

 

TOPlist