imageMUDr. Martina ZISKOVÁ

Světoznámá ájurvédská lékařka, MUDr. Martina Zisková, vystudovala Lékařskou fakultu Karlovy Univerzity v Praze a specializovala se na neurologii a neurofyziologii na neurologické klinice Fakultní nemocnice na Karlově náměstí.

S ájurvédou se seznámila v roce 1989, studovala ji v zahraničí, mj. v USA v Bostonu na International Institute of Ayurveda. Později si ve státě Connecticut otevřela svou ájurvédskou poradnu a v USA působila úspěšně až do svého odchodu v roce 2005, kdy se přestěhovala do Nizozemí. Za účelem prohlubování svých znalostí intenzívně studovala v Indii, kolébce ájurvédy, na International Institute of Ayurveda v Puně, kde pod vedením profesora S. Ranade a Dr. A. Lele viděla ájurvédu a její praxi v dnešní podobě. Osobně tento pobyt v Indii v roce 2006 znamenal předěl v jejím přístupu k životu a tudíž i v praxi ájurvédy. Získala zde také inspiraci vrátit se do České republiky. V Indii byla od té doby vícekrát, ájurvédě se hluboce věnuje a studuje ji rovněž v původním jazyce, sanskrtu.

V roce 200 začala působit i v České republice, k nám dojížděla nejprve z USA, pak z Nizozemí. V současné době žije v Praze a věnuje se klinické praxi, seminářům, přednáškám a dalším souvisejícím aktivitám. Studenty a pacienty má po celém světě, přednáší na univerzitách v USA, Indii či Nizozemí.

Její klinická práce je vyhledávána především těmi, kteří se opravdově zajímají o osobní rozvoj jak fyzického tak vnitřního potenciálu.

Určení důvodů potíží, jež jsou někdy obtížně zařaditené do klasifikace moderní medicíny je jeden ze směrů, který se během její praxe vynořil jako dominantní. Používá přitom mimo jiné systém pulsové diagnostiky, který shledává jako mimořádný zdroj objektivních informací o mentálních a fyzických problémech daného člověka.

Terapeutický přístup MUDr. Ziskové zahrnuje všechny dostupné metody ájurvédy, a to psychologické poradenství, životní styl, užívání bylin jako harmonizujících prostředků, terapeutické zákroky jako pančakarma, masáže, marma terapie a další energetické terapie. Pracuje s pacienty dlouhodobě v rámci hluboké a opravdobé změny a pochopení životních vzorců, které způsobují problémy jak na fyzické, tak psychické úrovni. 


Kontakt: www.drmartina.cz


 

Josef HANÁK

Vynálezce, kterého proslavila bioaktivní stélka J HANÁK R®, jež umí dělat doslova zázraky s lidským tělem i psychikou. Narodil se v roce 1944 ve Vicemilicích, vyučil se strojařem. V roce 1991 začal podnikat, prodával obuv, později se pustil i do její výroby. Touha pomoci sobě i ostatním lidem jej přivedla k úžasnému poznání, že lidem chybí původní přírodní podložka pod chodidly, že klenba nohy musí být přizpůsobivá. Přemýšlel, zkoušel, zatracoval. Nakonec vymyslel biomechanickou aktivní stélku, která plně nahradí přírodní podložku pod chodidly a zajistí nejen zdravé chodidlo, ale i zdravou páteř a celé tělo.

Jeho firma Boty Hanák získala plaketu Top Czech Quality, je držitelem Top Czech Quality 1 . stupně a certifikátu Krizi navzdory. Na svůj vynález má celosvětový patent.

Jeho stélky i boty je možné zakoupit v Proměnce.

Kontakt: www.botyhanak.cz


 

JAN SAMIEC

masér, terapeut, lektor kurzů, provozovatel masérny  Od hlavy k patě v Ostravě

Základem jeho činnosti je práce na zkvalitnění životní úrovně všech zájemců individuálně dle potřeb v rovinách fyzické, psychické nebo duchovní. Ať už se jedná o klienty z řady zájemců o masáže a terapie nebo z řady jeho žáků. Masáže, které provádí, jsou originální a vypracované díky mnohaletým zkušenostem.

 Narozen v roce 1973. Absolvent gymnázia (1987-91) a střední specializační vyšší odborné školy Životního stylu (1991-92). Od roku 1992 se v oboru masérství pohyboval jako zaměstnanec lázeňských, zdravotních, masových a sportovních zařízení. Postupně sbíral zkušenosti v podobě přímé práce s lidmi a doplňkovým studiem různých masérských technik a terapeutických metod, které se staly v roce 2006 základem pro vytvoření samostatně výdělečné činnosti s hlavou a patou, odkud i označení provozovny.

Je aktivním členem Sdružení Taoistického tai chi a členem Sdružení zdravotně postižených občanů a jejich přátel. Je učitelem Reiki IV. Stupně.

Kontakt:http://jansamiec.webmium.com/

 
 
TOPlist